Seltsing Religioonilis-filosoofiline selts Roosipuu on religioonilis-filosoofiline selts. Seltsing on asutatud 2023. aastal. Seltsingu eesmärk on uurida, arendada ja levitada erilist maailmavaadet, mida seltsingu liikmed nimetavad roosipuuluseks. See maailmavaade on kristluse erisuund. See suund iseloomustub kristliku personalismi ja teoesteetikaga. Siin on selle maailmavaate kirjeldus:
"Roosipuulus usub, et igas inimeses on Kristuse kuju ja seda on vaja näha igas inimeses ning kohelda inimest vastavalt sellele, st nagu Kristust Ennast. Iga inimese suhtes tuleb ilmutada lõpmatut tolerantsust. Roosipuulus usub, et kuna inimene on loodud Jumala näo järgi ja Jumala sarnaseks, siis peavad inimestevahelised suhted ideaalis olema nagu suhted Püha Kolmainsuse Isikute vahel, st inimesed peavad olema lõpmatult ühtsed ja lõpmatult erinevad, neil peab esinema osadus teistsugususe juures. Kristus tuli sellesse maailmasse ja pühitses selle, seega ei tohiks häbeneda materiaalset. Näiteks roosipuulastele (selle suuna esindajad nimetavad end roosipuulasteks) meeldib olla pildistatud efektsetes riietes ja poosides. Samuti usuvad roosipuulased, et kõik ilus väga meenutab meile Jumalat, on märk jumalikust kohalolekust maailmas. Kuid roosipuulased lõpmatult austavad mitte ainult ilusat, vaid kõiki fenomene - Jumalat ja kõiki inimesi, nagu ma olen juba kirjutanud, ja kõike muud elavat ja elutut. Roosipuulased suhtuvad kõikidesse fenomenidesse nagu saladustesse ja andidesse ning fenomenide vaheliste suhetesse (mida (suhteid) nimetavad nad "sündmus", kusjuures see, mida nad nimetavad sündmusteks, võib puudutada samuti ainult üht fenomeni, näiteks kivi siniseks muutumist ilma keskkonnaga kokkupuutumata) nagu müsteeriumidesse. Roosipuulased usuvad, et väga tähtis on tunnistada oma isiklikust, ainulaadsest kogemusest. Sündmustest, millest sina oled osa saanud. Roosipuulased võitlevad postmodernismi vastu; sellele omase subjekti surma, autori surma, teksti surma ja lugeja surma vastu. Subjekti surmasse suhtub roosipuulus nii: inimest, kes on suletud enese otsa, kes ei taha teisi inimesi ja muid fenomene hästi kohelda, roosipuulus tunnistab halvaks, kuid subjekti täielikku surma, nagu postmodernismis, tunnistab roosipuulus samuti halvaks. Roosipuulus astub välja subjektide eest, kuid selliste subjektide eest, mis ei ole suletud enese otsa, vaid avatud teistele inimestele ja muudele fenomenidele. Roosipuulus võitleb niinimetavate subjekt-objektsete suhete vastu ja astub välja niinimetevate subjekt-subjektstete suhete eest. Autori surma, teksti surma ja lugeja surma vastu võitleb roosipuulus teadlaste Tatjana Kassatkina, Hans Ulrich Gumbrechti ja Kevin Jon Vanhoozeri meetodeil. Roosipuulus astub välja erinevate vähemuste ja haavatavate, diskrimineeritavate rahvagruppide toetuseks, nagu naised, LGBT+, puuetega inimesed, rassi-, rahvus- ja keelevähemused jne. Roosipuulus astub välja oikumeenia eest. Roosipuulased väga armastavad kunsti."
Seltsing mitte ei kavatse omada oma vaimulikkonda ega sooritada kiriklikke sakramente, jumalateenistusi või palvuseid. Seltsing annab välja luuleajakirja (roosipuulaste seas on palju luuletajaid), kavatseb korraldada teadus- ning õppeseminare, konverentse, luuleõhtuid jne.